Перник ИнфоБизнес IT решения от Софтуер Солюшънс ООД
www.pernik.info   Интернет портал на град Перник



Вход потребители
Потребител : 
Парола : 
 Регистрация

Търсене в сайта
Текст:
Къде:
 

поща@pernik.info
Поща : 
Парола : 
 



 

Партньори
БГ Бизнес - каталог на фирмите в България
Сайтовете за ТЕБЕ!
tbox7.com
Bansko
Обзавеждане
Оценки и мнения
Обяви
Новини Добрич
Хотели в България
Giftsface - подаръци за любими хора!
Климатици
Съновник
Обяви.Сайт за обяви
Имоти
Новини
Игри













 


Новини
Водещите новини от 18.04.2003 г.
“Комуналстрой” започва голямо великденско чистене
Чисти, народе!
Батановчани агитирани с брошури
Фенове се млатят при Драгичево
Грамоти и учебни пособия даде БЧК на Помощното
Хванаха брезнишките побойници
Дебнат болни за осигуровките
Чисти, народе!
Валентин ВАРАДИНОВ
   За пореден път ни зоват да си почистим около домовете и за пореден път мнозина от нас ще рекат, че това не се отнася за тях. Сякаш Великден е празник на управата, а не на всеки гражданин. Цивилизацията на един народ има много измерения, но хигиената винаги държи първенство. Ориенталското ни отношение към тоя проблем е родило не един и два вица, които ни срамят в Европа, но ги приемаме с еснафското самочувствие, че сме герои на поучителна народна приказка.
Ако няма чистота на улицата дори идеално лъснатите ни къщи и апартаменти ще изглеждат неуютно. Непукизмът може да е наследство от тоталитарно време, може да се обясни дори с петвековното турско робство, но е неадекватно поведение на общество, претендиращо за цивилизационен избор и евроатлантическа солидарност.
Голямото великденско почистване е истинската прелюдия на празника, отразено и в народното творчество. Традициите днес може и да не са това, което бяха, но трябва да станат това, което са били. Иначе Великден от празник на душата се превръща в обикновен лентяйски почивен ден.


Архив на новините
Към дата : 
 
Търсене в новините

Уеб базирана складова система