Перник ИнфоБизнес IT решения от Софтуер Солюшънс ООД
www.pernik.info   Интернет портал на град Перник



Вход потребители
Потребител : 
Парола : 
 Регистрация

Търсене в сайта
Текст:
Къде:
 

поща@pernik.info
Поща : 
Парола : 
 



 

Партньори
БГ Бизнес - каталог на фирмите в България
Сайтовете за ТЕБЕ!
tbox7.com
Bansko
Обзавеждане
Оценки и мнения
Обяви
Новини Добрич
Хотели в България
Giftsface - подаръци за любими хора!
Климатици
Съновник
Обяви.Сайт за обяви
Имоти
Новини
Игри













 


Новини
Водещите новини от 26.10.2010 г.
Президентът Първанов пристига в Радомир за Деня на града днес
Младежите и жените от БСП в Перник подкрепиха протеста на майките
апропо
Ден на майстора
Установиха крадците на релси
КБС"Перник" с два медала от Севлиево
Младежите и жените от БСП в Перник подкрепиха протеста на майките
Любомира ПЕЛОВА
   
Те настояват за отмяната на спорната норма

Младежкото и Женско обединение на БСП-Перник излязоха с нарочна декларация срещу принудителното връщане на парите за майчинство. В нея те настояват спорната норма да бъде отменена.
В документа се казва: „Ние, младежите и жените социалисти от БСП - Перник, се
обявяваме против въведеното задължение за майките на деца до 2- годишна възраст да връщат сумите за обезщетение, които са получили за да отглеждат децата си.
С настоящата Декларация изразяваме солидарността си към всички млади родители, които са потърпевши от действията на настоящето правителство. Дълг на държавата е да подкрепя отглеждането на българските деца, още повече, когато това се случва в трудните условия на родната действителност.
Считаме,че задача на цялото общество е да улеснява всички, които имат смелостта да създадат и да отглеждат деца и едновременно с това да работят и учат. Това е записано и в Конституцията на Република България, в която чл.14 поставя семейството, майчинството и децата под закрилата на държавата и обществото.
Ние не вярваме, че мнозинството от български управници
искат да докажат сбъдването на мрачните прогнози на ООН, според които до 2050 година населението на България ще намалее с 35%.
Подобни "реформи" не само че сриват демографското развитие в страната ни, но и стимулират младите хора да търсят изход през Терминал 2 на софийското летище.
Младежкото и Женско обединение на БСП в Перник категорично възразяват срещу опита да се ограбва младото поколение на България и настоява спорната норма да бъда отменена. Нека младите родители да бъдат улеснени в отглеждането на децата си, получавайки справедливи обезщетения, а държавата да докаже своята социална ангажираност към бъдещото поколение на България.”

Архив на новините
Към дата : 
 
Търсене в новините

Уеб базирана складова система