Перник ИнфоБизнес IT решения от Софтуер Солюшънс ООД
www.pernik.info   Интернет портал на град Перник



Вход потребители
Потребител : 
Парола : 
 Регистрация

Търсене в сайта
Текст:
Къде:
 

поща@pernik.info
Поща : 
Парола : 
 



 

Партньори
БГ Бизнес - каталог на фирмите в България
Сайтовете за ТЕБЕ!
tbox7.com
Bansko
Обзавеждане
Оценки и мнения
Обяви
Новини Добрич
Хотели в България
Giftsface - подаръци за любими хора!
Климатици
Съновник
Обяви.Сайт за обяви
Имоти
Новини
Игри













 


Новини
Водещите новини от 16.06.2009 г.
Намериха мъртъв екскмета на Радомир Златко Стойчев
Плодовете и зеленчуците поскъпват, основни хранителни продукти - също
Безопасна вода за пиене при режимно водоснабдяване
В Трън се отказвали от патронажа заради високите пътни разходи
«Да познаем надеждата» да се усмихваме повече
Няма треньор без отбор, ще ставаме по-добри
Плодовете и зеленчуците поскъпват, основни хранителни продукти - също
Любомира ПЕЛОВА
   Парадокс – по едрите борси цените падат
Оранжерийните домати поскъпват през тази седмица с 5,6 на сто и се продават средно по 1,51 лв. за килограм, съобщиха от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата . В Перник цените им вървят между 1,60 и 1,80 лева за килограмм.
Оранжерийните краставици на борсите поевтинят с 3,9 на сто и се търгуват средно по 0,99 лв килото, но засега на местните тържища под левце краставици няма. Картофите поскъпват с 13,6 на сто до 0,75 лв./кг, а зелето - с една стотинка до 0,42 лв. за килограм на едро.
Зелените чушки с 12,3 на сто по-евтини и се продават по 1,93 лева за килограм, с 21,2 на сто до 0,40 лв. за брой се повишава цената на зелената салата.
Проверка на «Съперник» показа, че в търговската мрежа и пазарите цените на дребно на зеленчуците са с минимум 40 стотинки по-високи от тези на едро.
Същото важи и за хранителните стоки. Цената на едро на кашкавал "Витоша" нараства с 1,1 на сто до 8,51 лева за килограмм, но в по-малките бакалии може да бъде купено най-тънко за 8,80 – 8,90 лева килограмма, в големите хипермаркети цената е най-малако с лев по-висока в зависимост от производителя. Въпреки че на едро стойността на килограмм краве сирене, според официалната информация била паднала с 4,7 на сто средно до 3,41 лв. за килограмм, подобна евтиния в пернишката търговска мрежа няма.
Поскъпнали са замразените пилета, малотрайните колбаси, шпековият салам, брашното, оризът. В разгара на сезона черешите и ягодите държат трайни левови равностойности и перспектива за поевтинява няма, твърдят търговоци.

Архив на новините
Към дата : 
 
Търсене в новините

Уеб базирана складова система