Перник ИнфоБизнес IT решения от Софтуер Солюшънс ООД
www.pernik.info   Интернет портал на град Перник



Вход потребители
Потребител : 
Парола : 
 Регистрация

Търсене в сайта
Текст:
Къде:
 

поща@pernik.info
Поща : 
Парола : 
 



 

Партньори
БГ Бизнес - каталог на фирмите в България
Сайтовете за ТЕБЕ!
tbox7.com
Bansko
Обзавеждане
Оценки и мнения
Обяви
Новини Добрич
Хотели в България
Giftsface - подаръци за любими хора!
Климатици
Съновник
Обяви.Сайт за обяви
Имоти
Новини
Игри













 


Новини
Водещите новини от 05.08.2002 г.
Осветиха параклиса в брезнишката пожарна
Модерна машина чисти улиците
Квартал Мошино празнува с настроение
Земеделците искат поне 170 лв. за тон пшеница
Земеделците искат поне 170 лв. за тон пшеница
Яна МЕТОДИЕВА
   Дискусия по повод качеството, количеството и изкупната цена на зърното беше проведена в петък. Срещата се състоя по инициатива на зам.-областния управител Иван Иванов. Бяха поканени кооператори, търговци и собственици на мелници. Нито един от изкупвачите обаче не присъстваше на съвещанието. От кооператорските сдружения направиха анализ на моментното състояние на реколтата и предстоящата жътва. На някои места тя започна, но поради неблагоприятните метеорологични условия се забави и дори спря. Средният добив за община Радомир за ечемик е 230 кг на дка, въпреки, че в Жедна и Чуковец стигна до 400 кг. Поради обилните дъждове реколтата е слаба, зърното почерняло, а в Копаница самите зърна започват да покълват. Положението в Дрен по отношение на качеството на хлебната пшеница е плачевно. Това бе коментарът на Надка Вучева от кооперация “Дрен 92”.
Прекупвачите говорят за ниски цени. Себестойността на зърното е висока. При пазарна цена минималната изкупна цена трябвало да е 170 лв. на тон. Върху цената влияе най-вече качеството на зърнената продукция, каза на срещата зам.-областният Иван Иванов. Имаме негативни условия, които влияят на реколтата ,допълни той. Въпросът с изкупните цени остава отворен, тъй като говорим за съвкупност от условия и от страна на производителите, и от страна на търговците.
На срещата беше обсъден проблемът с контрола на млякото и млечните продукти, както и други теми, свързани със селскостопанската продукция.

Архив на новините
Към дата : 
 
Търсене в новините

Уеб базирана складова система