Пернишкият тролейбусен транспорт отново в криза
Перник сред общините с най-много прах във въздуха
Яне АНЕСТИЕВ

Ралица Василева вкара 28 точки за четвъртата победа на „Миньор”
Отборът на Миньор записа четвърта поредна победа в женската А група. Перничанки се справиха безпроблемно като гости на Септември 97 в мача си от четвъртия кръг. Още след първата част те имаха 17 точки преднина и лесно стигнаха до победата с 90-53. Тимът все още е непобеден и е едноличен лидер във временното класиране, а Септември 97 е на последното място без успех до момента.След като отборите си размениха по два коша в началните минути, резултатът беше равен при 4-4. В средата на първата четвърт обаче перничанки започнаха да се откъсват напред в резултата, като скоро преднината им стана двуцифрена за 16-6. До края на тази десетка тимът записа серия от 9-2 в своя полза, за да направи аванса си 17 точки при 25-8.В началото на следващата четвърт Миньор продължи серията си, за да направи разликата 20 точки при 28-8. В средата на десетката разликата се запази, а Септември успяваше да отговори на атаките на перничанки. В края на полувремето обаче Миньор записа нова точкова серия и преднината му премина границата от 30 точки за 50-18 на почивката.След паузата Миньор съумяваше да поддържа предимството си, но скоро домакините заиграха доста силно и намалиха разликата до 23 точки. Въпреки това обаче тя все още беше доста голяма, а в края на третата част Миньор отново я увеличи на повече от 30 точки за 73-40.Изходът от срещата вече беше ясен, а след последните 10 минути отборите просто трябваше да я доиграят. След огромна серия в полза на гостите техният аванс достигна цели 40 точки. В последните минути Септември намали малко дефицита си, за да се оформи и крайният резултат – 90-53, който означаваше категоричен четвърти успех за перничанки.Най-резултатна за победителките беше Ралица Василева, която наниза 28 точки и хвана 7 борби. Мария Бойчева добави 17 точки и 8 асистенции, а с 16 точки, 11 борби и 6 асистенции се отчете Галина Станчева.За Септември 97 с 19 точки и 9 борби завърши Калина Аксентиева. Вероника Петкова се включи с 12 точки, 7 борби и 6 откраднати топки. В следващия кръг Миньор ще има трудно домакинство на Рилски спортист, а Септември 97 ще бъде гост на Тони 7. И двата мача ще се играят на 21-ви ноември (неделя) и са с начален час 16.00 ч.
Състави:
Септември: Рашова 10, Аксентиева 19, Петкова 12, Георгиева 2, Филипова 2 ( Желязкова 1, Петрова , Коса 3, Джонева 2, Блажева 2, Ненова
Миньор: Дикова 13, Бойчева 17, Станчева 16, Василева 28, Асенова 4 ( Герджикова 11, Никодимова 1, Георгиева, Борисова)
Съдии: Мартино Бонев, Татяна Михайлова – Вълчева