Иво Ангелов стана държавен шампион по класическа борба
СРС”Подкрепа” - Перник отпразнува 20-годишнина от създаването си
Иво Петров: Янев да види първо себе си и своите хора
Яне АНЕСТИЕВ
    Четирима кадети ще се борят на първенството във Враца
Пернишкият борец Иво Ангелов, който се състезава за отбора на „Ловеч” стана за втори пореден път шампион на страната по борба в категория до 60 кг. На финала перничанинът победи с 2:0 точки световният шампион за юноши и бронзов медалист от европейското първенство във Вилнюс в категория до 55 кг Александър Костадинов. Костадинов беше решил на това първенство да се качи в по-горната категория, но се убеди,че няма да му е лесно там, след като беше категорично надигран от Ангелов, който има два бронзови медала от европейски първенства. Емил Милев, който няколко години се бореше с перничанина за титулярното място в кат. До 60 кг , премина в по-горната , до 66 кг и стана шампион,печелейки с 2:0 части срещу съотборника си от „Ловеч” Пламен Петров. Бронзовият олимпийски медалист Явор Янакиев изненадващо загуби от младия Илиян Георгиев във финала при 74-килограмовите на държавния шампионат по класическа борба в столичната зала „Универсиада“. Състезателят на „Ловеч“ отстъпи на съотборника си с 1:2 части (0:1, 1:0, 0:1).Най-убедителен беше Венелин Венков, който тушира Антон Байрактаров и грабна титлата при 55-килограмовите. Борците на „Ловеч“ доминираха, като спечелиха титлите във всичките 7 категории.Значително по-слабо се представиха останалите пернишки борци,които участваха от куба по борба „Миньор”. В категория до 55 кг Владимир Божилов зае 13-то място,след като отпадна още в първия кръг от представител на ЦСКА.В категория до 96 кг Серги Сергиев остана 18,падайки в първия кръг от борец от „Рилски спортист”.В категория до 120 кг Людмил Емилов е спечелил първата си среща над борец от „Левски”, но след това е отстъпил на финалиста Красимир Вацев от кюстендилския клуб „Васил и Георги Илиеви”. Така той е останал 8-ми в крайното класиране. Другият ни представител в категорията , Илиян Евгениев, който е тръгнал за шампионата контузен, е прекратил участието си още в първия кръг поради лекарска забрана и е останал на 16-то място.В събота и неделя четирима перничани ще участват в държавното лично първенство за кадети, които ще се проведе във Враца.Старши-треньорът Веселин Цветков ще води със себе си Болислав Кричавчи в категория до 46 кг, Иво Иванов и Роберто Ромеов в кат. До 42 кг и Валери Назърски в категория над 100 кг.Според Цветков напълно по силите на пернишките бори е да се върнат с един медал от първенството.