Полицаите излъчиха победителя във футболния турнир
Перник два часа без аптеки, фармацевтите протестират ефективно
Яне Анестиев
   Брезничани за пореден път станаха първи
Вчера на стадиона в Брезник Полицаите от областта играха финалните срещи от ежегодния си футболен турнир, който се организират в дните, предшестващи празника на полицията. Тази година осем футболни отбора стартираха в надпреварата. Турнирът се провеждаше по системата на пряката елиминация, четири от тях достигнаха до борбата за разпределение на призовите места. Турнирът се игра на малки вратички, разположение напречно на футболното поле, двете полувремена бяха от по 20 минути, на терена имаха прави до са шест полеви играчи и един вратар. Повече голове продължи мачът за 3-4 място, в което се срещнаха два сборни отбора - тим, обединяващ сектор БОП и икономическа полиция се изправи срещу формация, съставена от НТЛ и СОТ. В редовното време срещата приключи при резултат 2:2, след това по регламент се изпълняваха дузпи. След изпълнението на по пет наказателни удара резултатът отново беше равен и чак шестата дузпа донесе предимство на сектор БОП и икономическата полиция,спечелили с общ резултат 5:4. Мачът за първото място излъчи победител в редовното време. За пореден път най-добрите футболисти сред полицаите се оказаха брезнишките футболисти, спечелили с 1:0 срещата си срещу I РПУ - Перник. Така класирането придоби следния вид:1.РПУ - Брезник, 2.I РПУ - Перник, 3.Сектор БОП и икономическа полиция, 4.НТЛ и СОТ. Наградата за голмайстор на турнира получи Гергин Крумов от РПУ-Брезник