Новини
Водещите новини от 13.08.2007 г.
Финландия отнесе надеждите на България
Фолклорни песни и танци разтърсиха Кладница
В мача, който се очерта като финал преди финала Финладния безапелационно надделя над българския тим, печелейки със 71:58. Още от самото начало финландките поведоха в резултата и взеха първата четвърт с 18:8. Опитите на българките за обрат удариха на камък заради калпавата стрелба на Десислава Топалова, която се скъса да пропуска под коша и пълното превъзходство на Финландките в борбата за отскочилите от ринга топки. Все пак преди почивката Таня Чиров вкара два поредни коша и нашите спечелиха втората четвърт с 1 точка, запазвайки разликата от първата четвърт. Второто полувреме започна по най-неприятния за България начин. Рета Пиипари вкара три поредни тройки, една добави и Коприваара и нещата придобиха печален вид за националките ни. Все пак в четвъртата част две поредни тройки на Теодора Петрова и подем в играта на целия тим доведоха нещата до 54:53 в полза на Финландия. И тогава си пролича по-здравата психика на гостенките, които отбелязаха десет безответни точки и отново взеха нещата в свои ръце. До края на мача те поддължаха разликата и заслужено се радваха на края. Превъзходството им под двата коша беше убийствено, те овладяха 17 борби в нападение, което прибавено към 11-те тройки, дава обяснение относно безапелационната им победа, особено като се има предвид, че и двата отбора не прехвърлиха 40% при стрелбата от средно растояние.
Резултат България - Финландия 58:71
Състави: България: Вачкова, Йоловска 11, Петрова 14, Чиров 8, Топалова 3 , Римпова 4, Томова 12, Костова, Пеева, Златанова, Асенова,
Финландия: Пиипари 25, Тууканен 10, Пуустинен 5, Лааксонен 10, Коприваара 18, Хелениус, Йахило 1, Ланде, Тууре 2
След мача: Доминго Диас - старши-треньор на Финландия:
Истината е, че съм много доволен от играта на моя отбор, имахме много добра защита, българките просто бяха по-слаби в този мач. Те дойдоха с очакване за победа, подцениха ни, а пренастройката е много трудно нещо. Вярно е, че стрелбата ни много ни вървеше, но ние тренираме много стрелба от далечно разстояние и сега това даде резултат.