Перник Инфо Форуми Перник Инфо
www.pernikinfo.com
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За или Против закриването на 8-мо ОУ “Кракра Пернишки”
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини
Предишната тема :: Следващата тема  

За или Против закриването на 8-мо ОУ “Кракра Пернишки”
Аз съм ЗА закриването на 8-мо ОУ “Кракра Пернишки”
7%
 7%  [ 1 ]
Аз съм ПРОТИВ закриването на 8-мо ОУ “Кракра Пернишки”
92%
 92%  [ 12 ]
Общо гласове : 13

Автор Съобщение
perco



Регистриран на: 17 Мар 2008
Мнения: 45

МнениеПуснато на: Вто Мар 25, 2008 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

stasi_pk_77 написа:
хора,със сериозен проблем


Да определено сте хора със сериозни проблеми, аз ви подчертах, че не търся конфронтация, но "едно си баба знае еднао си баба бае". Мисля, че не вие имате право да обобщавате на кого мястото къде е! Равнодушие, ха, откъде намери толкова сложна дума за речника ти, не е равнодушие, а реален поглед, предпочитам просперитета на няколко училища пред съществуването на още едно, защото средствата за поддръжка на това училище, работещо на под 40% капацитете, спокойно могат да бъдат пренасочени там където има нуждаещи се уилища, но вас това не ви засяга, нали те не са в обсега и интереса ви. Пак казвам няма смисъм от около 16 училища на територията на града ни след като реално няма деца да запълнят 10, поддръжката на такива училища е прахосване на средства, само да се угоди на няколко проблемни майки (вас визирам е случая). Не ви прави чест начина по който разисквате темата- ругатни обиди и беден речник плюс неграмотни изказвания. Относно възрастовата граница в която ме поставяте, ще ви разочаровам- грешите. И да, засяга ме конкретно, защото предпочитам да живея в град с по-добра инфраструктура, отколкото в град с поредното западащо училище!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumians



Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2008 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

" Perko",голям икономист си! Я кажи колко ти плаща кметицата за да пишеш тези глупоси? Никой нормален човек,не желае закриването на училища и дески градини.Та като споменах детски градини не видя ли какво стана с тях в София? Управниците в София ги разпродадоха на разни политически организации за да си направят офисите там, а в момента за половината деца от София няма места в детските градини ? Това ще стане и в Перник с училищата .Тази година ще е осмо основно училище,другата година ще е някое друго училище,докато не остане само "мега" училището "Иван Рилски" и тогава господин Бойко Свиленов ще го направим министър!!!
п.п. Искам да попитам нашите политици: Защо не закрият ,част от политическите партии,а посягат върху училища и детски градини? За едни избори ,колко пари се харчат за предизборни агитации и др.? Та откъде идват тези пари - от нас данакоплатците!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumians



Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2008 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Господа министри и управници правете си оптимизация и реформи в политическите партии,а не посягайте върху училищата и детските градини!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koki4e



Регистриран на: 26 Фев 2008
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2008 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще стане като с детските градини, закриха ги сега ще строят нови.Историята се повтаря.
_________________
Животът се измерва не по броя на вдишванията, а по моментите, които карат дъхът ти да спре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
u4itel



Регистриран на: 29 Мар 2008
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен въпроса за затваряне на което и да е училище въобще не трябва да бъде поставян. Проблема е в неравномерното разпределение на учениците в училищата. Общината може да реши проблема, като постанови записването на учениците в училища по местоживеене, както е в други европейски държави - напр Англия. Така няма да има училища застрашени от закриване и такива, които са пренаселени. Причина за отлив на ученици от VІІІ ОУ до миналата учебна година беше отоплението. Направен е основен ремонт на училището и ситуацията е съвсем различна - топли и уютни учебни стаи, отлична спортна база, спокойна обстановка, родителите не изпращат децата си със страх на училище. Не съм съгласна с твърдението, че нивото на обучението в VІІІ ОУ е ниско. Това е училище с 45 годишна история. Време през което то е дало начало на стотици достойни хора - лекари, учители, инжинери, спортисти, икономисти, обикновенни граждани. Само като пример - един възпитаник на училището е преподавател в университет в Бостън САЩ, друг е висш служител в Министерството на Финансите на Репулика България, трети е в мениджърския екип на мобилния оператор - VIVATEL и т.н. и т.н....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eche



Регистриран на: 11 Май 2008
Мнения: 3
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Нед Май 11, 2008 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги е по-лесно да се разбие нещо създадено. А да се напрегнат господата от общината да запазят това, което имаме, като коригират нещата ,които пречат на правилното му функциониране - това вече изисква да бъдат отговорни пред хората в този град, изисква да бъдат достатъчно добре подготвени професионално и не на последно място просто да обичат Перник. Не мога да допусна, че има обективна нужда се закрие Осмо у-ще. Тогава защо да го закриват? Това е лудост!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Съб Юни 07, 2008 3:28 pm    Заглавие: Училища Отговорете с цитат

Абе, "за" "против" все си е тая, то и без това на нищо не ги учат вече в учулищата !

Директори и учители си прикриват взаимно и си крият дневниците един от друг за да не си пишат отсъствия на ученицете и да не се закриват паралелки.

Мога да посоча имена на училища, дори на директори и учители, които по най - нагъл начин излизат на стачки за увеличаване на заплатите им а в същото време, лентяят в класните стаи и идват пияни на работа и не си въшат съвестно работата !!! Shocked

Образованието в България е под всякаква критика и само за секс оргий не съм чувал между ученици и учители..... но може би това е въпрос на времи !!!

P.S - Не че учениците са цвете за мирисане, но те са огледало на собствените им семейства, а както знаем цялото ни общество е една долна и мръсна измет !!! Sad



Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasavicata



Регистриран на: 10 Авг 2008
Мнения: 132
Местожителство: pernik

МнениеПуснато на: Пон Авг 18, 2008 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи с каква цел се закрива училището! Ако е за цялостно обновяване и реновация не само от строителна гледна точка,но и във връзка с звената в самото училище и цялата система. Понякога по-добър вариант е да се приключи с една развалена и объркана атмосфера и да се започне на чисто с чисти помисли и надежди,но да се възобновят старите традиции. Надявам се ,че дори и да бъде закрито, ще бъде наново открито и осветено от църквата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 3:14 pm    Заглавие: Отговор Отговорете с цитат

Какво да кажа, лошо е, че може да се закрие учулище, защото всечки тези деца, които до вчера са учили там трябва да се местят по други учулища и всичко това ги натоварва допълнително в иначе трудното им ежедневие.

Учителите са под всякаква критика, тези които искаха да преподават и да научат на нещо децата за да може утре когато излезе в суровата действителност да бъде самостоятелен и да се бори достойно с трудностите, които неизбежно ще му по поднесе живота, вече ги няма. Но въпреки всичко и тези учутели хранят семейства и не мога да злорадствам върху тях и да кажа , че ще бъда радостне, ако закрият учулището и те останат на улицата без работа !!!

Незнам какво да кажа повече Arrow Question Confused




Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasavicata



Регистриран на: 10 Авг 2008
Мнения: 132
Местожителство: pernik

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абсолютно прав си ,Миленчо, абсолютно прав!! Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
абсолютно прав си ,Миленчо, абсолютно прав!! Shocked




notworthy




Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumians



Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Идва 15 септември и това наистина става все по-наболяла тема.Аз съм против затварянето на училища.Не трябва да се руши нещо,което е създавано с години,та всяко едно училище има история и традиции.От всяко едно училище има излезли достойни хора на обществото ни. Уважаеми управници,запазете училищата и по този начин наистина ще покажете ,че мислите за децата ни !Та нали те са бъдещето на всички нас ?....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Идва 15 септември и това наистина става все по-наболяла тема.Аз съм против затварянето на училища.Не трябва да се руши нещо,което е създавано с години,та всяко едно училище има история и традиции.От всяко едно училище има излезли достойни хора на обществото ни. Уважаеми управници,запазете училищата и по този начин наистина ще покажете ,че мислите за децата ни !Та нали те са бъдещето на всички нас ?....



Определено е така ! Не би трябвало да се руши нещо, изградено с толкова труд, усилия, любов и надежда, но погледнато реално самите ученици и учители и изобщо цялостно ръководството на едно такова предприятие, рушат сами всичко изградено до сега. Няма какво да се лъжем, училищата не само в Перник, но и като цяло в България са под всякаква критика



Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
verito0o_90



Регистриран на: 18 Дек 2008
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2008 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А госпожа кметицата да не се ихвърля много много и да говори,че в 8 ОС У-ще не се преподава или някаква друга глупост! Аз съм бивш ученик на училището и мога да кажа гордо, че съм учила там и преподавателите са на такова ниво, че други не могат да се сравняват с тях - да не изброявам имена, но си е самата истина!
В интерес на истината няма много раждаемост и много деца са записани в центъра, поради простата причина, че много родители си мислят, че децата им кой знае колко ще научат в Руското, Иван Рилски и др. Смело твърдя,че в 8-то се учи и ако искате вярвайте атмосферата и самото преподаване е приятно и интересно!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2009 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
А госпожа кметицата да не се ихвърля много много и да говори,че в 8 ОС У-ще не се преподава или някаква друга глупост! Аз съм бивш ученик на училището и мога да кажа гордо, че съм учила там и преподавателите са на такова ниво, че други не могат да се сравняват с тях - да не изброявам имена, но си е самата истина!
В интерес на истината няма много раждаемост и много деца са записани в центъра, поради простата причина, че много родители си мислят, че децата им кой знае колко ще научат в Руското, Иван Рилски и др. Смело твърдя,че в 8-то се учи и ако искате вярвайте атмосферата и самото преподаване е приятно и интересно!!!


Колкото до госпожа кметицата, както ти се изразяваш, мисля, че не е казала нещо невярно напротив даже, много хубаво си го е казала.
Хубаво е, че си спомняш за това, че е имало добри учители, но те уверявам, че в нито едно пернишко училище в момента не се провеждат нормални часове, освен в езиковата гимназия може би ?!



Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group